Domaine Pierre Jean Villa
Vin de France 2024 rouge Gamine
Domaine Pierre-Jean Villa is een van de spannendste producenten in de noordelijke Rhône. Sinds 2009 maakt Pierre-Jean, nu samen met zijn kinderen, biologische wijnen vol energie, finesse en terroirexpressie, met een stap richting biodynamie. De stijl is kristalhelder: zuiver, precies en met minimale interventie, uitsluitend op inheemse gisten. Het domein bezit 20 hectare op topterroirs als Côte-Rôtie, Condrieu, Saint-Joseph, Crozes-Hermitage en Seyssuel. De rode wijnen blinken uit in verfijnde, frisse syrah; de witte – vooral Condrieu – zijn elegant en mineraal. Een visionair domein dat jaarlijks aan reputatie wint.
Deze wijn komt van percelen dicht bij het domein in het Saint-Joseph-gebied, op ongeveer 350 meter hoogte, op zandige, granietrijke bodems die uitstekend geschikt zijn voor viognier en syrah. Deze Gamine is gemaakt van druiven afkomstig van zeer jonge wijnstokken die oorspronkelijk waren bedoeld voor de wijnen van Saint-Joseph en Côte-Rôtie. Jeugdige, levendige syrah die meteen charmeert. Afkomstig van jonge stokken op granietrijke zandbodems op 350 meter hoogte, vlak bij het Saint-Joseph-gebied, laat deze wijn op speelse wijze zien hoe elegant noordelijke Rhône-syrah kan zijn – zelfs in zijn jongste vorm. In het glas helder robijnrood. De neus bruist van vers rood fruit: framboos, rode bes, kers, aangevuld met viooltjes en een subtiel kruidig pepertje. De smaak is sappig, lichtvoetig en soepel, met ronde tannines en een verfijnde frisheid die het geheel heerlijk toegankelijk maakt. De 12 maanden houtrijping geeft structuur en een zachte kruidigheid zonder het fruit te overheersen. Speels, energiek en onweerstaanbaar drinkbaar – maar met voldoende diepte om serieus plezier te geven.
Heerlijk bij charcuterie, gegrilde kip, pasta met paddenstoelen, gegrilde groenten, hartige taarten of een casual diner met vrienden.