Calmel et Joseph
IGP Val de Dagne 2022 La Marquise
Het Franse wijnmakersduo Laurent Calmel en Jérôme Joseph, is een begrip in de Languedoc. Oenoloog en voormalig flying winemaker (Calmel) en voormalig sommelier en creatief brein (Joseph) werken samen onder de naam Calmel & Joseph. Het zijn micro-négociants: gepassioneerde wijnmakers die druiven en most kopen uit de beste gebieden van de Languedoc-Roussillon om daar wijn van te maken onder eigen label. Hiervoor werken ze samen met zo’n vijftig lokale, veelal biologisch werkende wijnboeren. Druiven komen uit wel vijftien verschillende herkomstgebieden. Inmiddels bezitten ze ook hun eigen wijngoed, Domaine de la Madone, in het dorp Montirat (Aude). De heren bepalen samen net grote precisie de vinificatiemethode, blend en opvoeding van elke création die hun stal verlaat.
De vallei Val de Dagne ligt aan de voet van de Alaric berg, in het noorden van Corbières. De heuvels bestaan hier voornamelijk uit klei, zand, leem en kalksteen. De wijn die hier geproduceerd wordt is een leuke samenstelling van Roussanne en Grenache gris. Een vooral gastronomische wijn met een schitterende goudgele kleur. Rijke en aromatische geur van witte bloemen, gedoseerde toast en fijne kruidige accenten van kardemom, komijn en witte peper. Uitnodigende en volle smaak in de mond met iets van steenvruchten, tropische accenten (ananas en papaja) en kokos. Boeiende en typische wijn, heel genereus met diepgang en bewaarpotentieel. A table!
Kabeljauw met venkel. Gamba's. Krab. kreeft. Tonijn lasagna.Zeewolf. Paella van kip.
Calmel & Joseph
Languedoc Roussillon / Frankrijk


Het Franse wijnmakersduo, Laurent Calmel en Jérôme Joseph, is een begrip in de Languedoc. Oenoloog en voormalig flying winemaker (Calmel) en voormalig sommelier en creatief brein (Joseph) werken samen onder de naam Calmel & Joseph. Het zijn micro-négociants: gepassioneerde wijnmakers die druiven en most kopen uit de beste gebieden van de Languedoc-Roussillon om daar wijn van te maken onder eigen label. Hiervoor werken ze samen met zo’n vijftig lokale, veelal biologisch werkende wijnboeren. Druiven komen uit wel vijftien verschillende herkomstgebieden. Inmiddels bezitten ze ook hun eigen wijngoed, Domaine de la Madone, in het dorp Montirat (Aude). De heren bepalen samen net grote precisie de vinificatiemethode, blend en opvoeding van elke création die hun stal verlaat.
Lees meer

.jpg?ts=1675178148)
